Huawei informuje o wspólnym programie stypendialnym z ITU w ramach działań na rzecz integracji cyfrowej

Zapewnienie łączności 90 milionom ludzi w ramach zobowiązania Huawei na rzecz Partner2Connect – koalicji cyfrowej z ITU

DONGGUAN, Chiny, 22 listopada 2023 /PRNewswire/ — Firma Huawei ogłosiła, że zapewniła łączność już 90 milionom ludzi w odległych regionach prawie 80 krajów świata w ramach zobowiązania na rzecz Koalicji Cyfrowej Partner2Connect (P2C) z Międzynarodowym Związkiem Telekomunikacyjnym (ang. International Telecommunication Union – ITU). Informację na ten temat zawarto w pierwszym raporcie Huawei dotyczącym postępów w realizacji działań od czasu przystąpienia do Koalicji w ubiegłym roku.

Dr Liang Hua, prezes zarządu Huawei, przekazał tę informację podczas zorganizowanego przez firmę Forum Zrównoważonego Rozwoju 2023 pod hasłem: „Rozwój oparty na technologii: realizacja celów zrównoważonego rozwoju” (ang. Thriving Together with Tech: Realizing Sustainable Development). W wydarzeniu wzięli również udział Doreen Bogdan-Martin, sekretarz generalny ITU, Jeffrey Sachs, przewodniczący Sieci Rozwiązań dla Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz komisarz Komisji Szerokopasmowej dla Zrównoważonego Rozwoju w ramach ONZ, a także przedstawiciele ministerstw telekomunikacji i organów regulacyjnych, między innymi z Pakistanu i Ghany. Uczestnicy dyskutowali o tym, w jaki sposób infrastruktura cyfrowa może skuteczniej napędzać zrównoważony rozwój i przyczyniać się do kształtowania bardziej ekologicznego, integracyjnego i inteligentnego świata.

„Infrastruktura cyfrowa nowej generacji, w tym takie funkcje jak łączność i moc obliczeniowa, jest równie istotna w kontekście stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego jak infrastruktura fizyczna, na przykład drogi. Ta nowa infrastruktura będzie miała kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju całego społeczeństwa” powiedział dr Liang. „Obliczenia są głównym czynnikiem napędzającym produktywność w gospodarce cyfrowej. Szybsze wdrażanie infrastruktury obliczeniowej pomoże przyspieszyć transformację cyfrową w wielu branżach i promować głębszą integrację cyfrowej i realnej sfery gospodarki. Może ono również wspierać globalną stabilność gospodarczą i zrównoważony rozwój”.

Nawiązując do wypowiedzi dr Lianga, Doreen Bogdan-Martin, Sekretarz Generalny ITU, powiedziała: „Nie wybierajmy między technologią a zrównoważonym rozwojem. Potrzebujemy ich obu. Rozwijajmy się razem z technologią. Zbudujmy cyfrową przyszłość, która przyspieszy postęp z korzyścią dla ludzi i planety”.

Huawei głęboko wierzy, że talent cyfrowy jest kluczem do przyszłych innowacji technologicznych. Aby wspierać szersze zaangażowanie cyfrowe i promować rozwój przyszłych liderów, firma zacieśniła swoje partnerstwo z ITU, uruchamiając partnerski program stypendialny skierowany do młodych liderów pod nazwą: „ITU Generation Connect Young Leadership Programme in Partnership with Huawei”.

Wnioski stypendialne będą przyjmowane od początku przyszłego roku, a cały program potrwa trzy lata. Każdego roku 30 młodych wizjonerów (w wieku 18-28 lat) z całego świata otrzyma wsparcie na realizację swoich projektów zakładających wykorzystanie technologii cyfrowej na rzecz rozwoju społeczności.

Jeff Wang, prezes Działu Spraw Publicznych i Komunikacji Huawei, powiedział: „Firma Huawei z dumą partneruje ITU w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia, dostrzegając wymierny wpływ młodych wizjonerów na integrację cyfrową na całym świecie. Wsparcie, jakie otrzymają uczestnicy, obejmuje wkład finansowy w ich projekty, mentoring ze strony ekspertów ITU i Huawei oraz możliwość udziału we wspólnych wydarzeniach”.

„Dzięki wspólnym wysiłkom ITU i Huawei młodzi ludzie będą się uczyć, wnosić swój wkład i przewodzić w cyfrowym świecie” – powiedział dr Cosmas Luckyson Zavazava, dyrektor Biura Rozwoju Telekomunikacji ITU. „Cyfryzacja jest warunkiem koniecznym dla przyspieszenia realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Chcemy, aby młodzi ludzie przekraczali dotychczasowe granice w globalnym ekosystemie cyfrowym i wnosili swój wkład w transformację. Dziękuję firmie Huawei za to wyjątkowe partnerstwo. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć globalny wpływ tego innowacyjnego projektu”.

Zainicjowana przez ITU koalicja P2C wspiera łączność i transformację cyfrową na całym świecie, traktując priorytetowo społeczności z odległych krajów i regionów świata, które nie mają dostępu cyfrowego. Firma Huawei podpisała w zeszłym roku globalne zobowiązanie, stawiając sobie za cel zapewnienie do roku 2025 łączności około 120 milionom ludzi zamieszkujących odległe obszary w ponad 80 krajach. Do tej pory firma zapewniła 2066 możliwości szkoleniowych w Kambodży – pierwszym kraju partnerskim ITU P2C, we współpracy z lokalnymi ministerstwami i uniwersytetami.

https://www.huawei.com/en/news/2023/11/huaweiitu-p2c

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2283514/image_5019648_26726990.jpg


Go to Source